БЛОГ // ПЕРСОНАЛЬНИЙ БРЕНД СПОРТСМЕНА

Blog-img
12 октября 2020
БУДЬТЕ С НАМИ НА СВЯЗИ

Персональний Бренд - це репутація. Якщо ви не Бренд - вас не існує.

Ще зовсім нещодавно, перебуваючи на вершині спортивного Олімпу, спортсмен мало піклувався про те, які почуття та враження викликає його персона у громадськості. Сьогодні, коли спортсмени активно використовуються в рекламній індустрії, респектабельний привабливий імідж спортсмена стає одним з тих факторів, які визначають його матеріальний добробут.

Інтерес компаній до спорту абсолютно зрозумілий: реклама в спорті має найширшу аудиторію за охопленням і надає брендам найкращі можливості для просування своїх товарів і послуг. На глобальному ринку спортивний селебріті-маркетинг продовжує успішно функціонувати як один з найефективніших інструментів просування бренду з точки зору емоційності, залученості і помітності.

Статус олімпійського чемпіона або чемпіона світу не гарантує впізнаваність і привабливість для брендів. Для досягнення цих цілей Спортсмен зі свого боку повинен на постійній основі працювати над підвищенням своєї медійності, бути харизматичним, володіти впізнаваним образом і бути готовим до публічності.Спортсмен, що проходить повз журналістів і ігнорує уболівальників на автограф-сесії, має примарні шанси стати привабливим для бренду.

На західному ринку вже давно існують ефективні інструменти вибору спортсмена як амбасадора бренду. Одним з таких є Індекс популярності Celebrity DBI (Davie-Brown Index), що забезпечує маркетологів системним підходом і включає в себе впізнаваність, репутацію, симпатію та інші атрибути знаменитих людей.

Чому бренди обирають зірок спорту для реклами? Фундамент закладається в дитинстві. Мрія багатьох дітей - стати професійними спортсменами, бути переможцями, бути першими. Підлітки, для яких, здавалося б, не існує авторитетів, проводять дитинство, розвішуючи в кімнаті плакати з зображеннями спортивних кумирів або мріючи дістати заповітний автограф свого кумира. Успішні спортсмени для них - ніби супергерої, з яких списується модель життя. Молоде покоління надає великого значення тому, про що говорять і як поводяться герої спорту, що дає брендам можливість прив'язати свій образ до особистості відомого спортсмена і отримати частину ринкового сегмента.

Персональний Бренд - це репутація. Якщо ви не Бренд - вас не існує. Особистий Бренд - це певний образ, який створюється довгий час. І коли люди чують ваше ім'я і знають його - саме цей образ вони уявляють. Персональний Бренд повинен відповідати на два питання: хто вас знає і що про вас думають. Щоб залишатися на вершині бізнес-ланцюжка, потрібно розвивати Персональні Бренди, які підвищують довіру. З довіри з’являються партнери та спонсори.

Спочатку ви працюєте на Персональний Бренд, потім він працює на вас. Все просто. Але Персональний Бренд Спортсмена повинен підкріплюватися досягнутим результатом. Важливо також відзначити, що Персональний Бренд Спортсмена розглядається в трьох етапах життя: докар’єрний, кар'єрний і післякар’єрний. Тому кожному спортсмену потрібно з самого початку спортивної кар'єри замислюватися над своєю репутацією, над тим, як його будуть бачити люди, і працювати над собою.

Спортсмени відіграють ключову роль у створенні головної події - спортивного видовища. Саме тому Персональний Бренд Спортсмена відіграє все більшу роль у спортивній індустрії в цілому. Вони стають привабливими для суспільства і допомогають реалізовувати соціальні програми, а бізнесу приносять додаткові доходи.

У свою чергу, Спортсмени-Бренди можуть розраховувати на матеріальну винагороду, яка гарантуватиме безбідне майбутнє та інтеграцію у суспільство після закінчення спортивної кар’єри.

Це гідна компенсація за принесене глядачам задоволення, за можливість викликати почуття гордості за націю. Але для того, щоб спортсмен зміг реалізувати себе таким чином, необхідно виконати величезну роботу. Чим більшим і вагомішим є досягнення Персонального Бренда Спортсмена, тим вище його успіх, репутація, компетентність в цілому. Популярність і впізнаваність спортсмена повинна підкріплюватися його досягненнями.